Podstawowe typy części samochodowych

- 2021-03-26-

(1) Klasyfikacja według rodzaju zastosowania

Części samochodowe można podzielić na pięć kategorii w zależności od charakteru użytkowania części

1. Podstawowe części: odnoszą się do niektórych głównych części montażowych samochodu, takich jak wał korbowy, blok cylindrów, głowica cylindrów, wałek rozrządu, rama, obudowa osi, obudowa skrzyni biegów itp.

2. Części eksploatacyjne: odnosi się do części, które należy wymienić, gdy niektóre części są naturalnie starzejące się, nieważne lub przeterminowane podczas eksploatacji pojazdu, takie jak różne pasy transmisyjne, elementy filtrów, uszczelki, opony, akumulatory itp.

3. Części zużywające się: odnoszą się do części, które łatwo zużywają się naturalnie i zawodzą w jeździe, takich jak tuleja łożyska, pierścień tłokowy, tłok, tuleja łożyska krzywki, tuleja cylindra, zawór powietrza, rura prowadząca, sworzeń królewski, tuleja sworznia królewskiego, piasta koła, bęben hamulcowy, różne uszczelki olejowe, sworzeń i tuleja z blachy stalowej itp

4. Części konserwacyjne: części konserwacyjne odnoszą się do części, które należy wymienić po pewnym cyklu pracy, takich jak różne wały, koła zębate, elementy złączne różnych części ruchomych oraz części, które należy wymienić w określonym okresie użytkowania, takie jak niektóre elementy złączne , zwrotnica, tuleja półosi itp

5. Incydent Zhaoqing: Incydent Zhaoqing odnosi się do uszkodzonych części samochodu, takich jak zderzak, lampa, lusterko wsteczne, panel nadwozia, chłodnica itp., głównie z powodu wypadku

(2) Według źródła części

Według źródła dostawców części samochodowych można je podzielić na dwie kategorie, jedna nazywa się częściami oryginalnymi, druga nazywa się odpowiednimi częściami.

Tak zwane części oryginalne odnoszą się do produktów producenta oryginalnego sprzętu (OEM), które są używane wyłącznie przez producentów samochodów do naprawy i wymiany zgodnie ze standardami i wymaganiami określonymi przez Qifeng. Produkty te są zgodne z normami określonymi przez oryginalnego producenta, ze znakiem towarowym oryginalnego producenta, numerem części oryginalnego producenta (czasami ze znakiem towarowym OEM) i opakowaniem oryginalnego producenta. Produkty te są zazwyczaj dostarczane przez specjalnych dealerów lub specjalne sklepy serwisowe producentów samochodów.

Części, które nie są dostarczane przez oryginalnego producenta, ale można je zastosować do tego samego typu pojazdu z odpowiednimi częściami oryginalnymi, nazywane są odpowiednimi częściami. To trochę bardziej skomplikowane.